Duża zmiana w systemie aktualizacji Doty 2!

Posted by: Adik 2 years, 3 months ago

Najbardziej znany i jednocześnie najbardziej tajemniczy deweloper Doty 2 - IceFrog, rzadko kiedy komunikuje się ze społecznością graczy. Jedynymi wiadomościami na jego Twitterze do tej pory były tylko gratulacje dla poszczególnych drużyn za wygranie The International, linki do postów na oficjalnej stronie Doty, czy życzenia świąteczne. Tym razem jednak IceFrog podzielił się z nami nowiną dotyczącą przyszłych aktualizacji gry.

Kiedy większość graczy oczekiwała wiadomości dotyczącej następnej Przepustki Bitewnej, nowego bohatera, czy wersji 7.08, IceFrog ogłosił ogromną zmianę co do przyszłych update'ów. Jak wiadomo, dotychczas Valve wydawało większe aktualizacje parę razy w roku, z paroma późniejszymi mniejszymi poprawkami. Jednakże od teraz, aktualizacje wypuszczane będą regularnie - co 2 tygodnie w piątki (w wiadomości IceFroga pojawia się wzmianka o czwartku, lecz biorąc pod uwagę strefy czasowe oraz godzinę o której zazwyczaj pojawiają się wszelkie łatki, będzie to około godziny 02:00 w piątek czasu polskiego). Oczywiście nie będą one tak duże jak np. update Duelling Fates, który wprowadził do gry m.in. dwóch nowych bohaterów i masę zmian w rozgrywce. System ten na początek ma trwać przez 6 miesięcy.

"Chcemy spróbować innego podejścia do wydawania aktualizacji rozgrywki. Zamiast dużych aktualizacji parę razy do roku, będziemy wydawać małe co 2 tygodnie w czwartki. Wypróbujemy to przez 6 miesięcy, a potem przemyślimy co zrobimy dalej."

Dodatkowo, by powracający po dłuższym czasie gracze nie byli zakłopotani, co do częstych zmian balansu, w grze bedziemy mogli zobaczyć ostatnie zmiany. W ten sposób dowiemy się, jak bohater którym gramy zmienił się, bez szukania informacji w zewnętrznych źródłach. Jest to rzecz, której społeczność domagała się od dość długiego czasu, więc teraz nadarza się idealna sytuacja by ją wprowadzić

"Aby ułatwić śledzenie zmian, udostępnimy nową funkcję w grze, która powiadomi cię o ostatnich zmianiach w bohaterach w meczu" 

Zmiana ta z pewnością pomoże w utrzymaniu gry zbalansowanej, a meta nie powinna nikogo znudzić. Na razie nie wiadomo, czy pierwsza aktualizacja zostanie wypuszczona jutro, czy dopiero za tydzień lub dwa.